Kurs Tarota

Nauka Tarota – kurs on-line

Witam na Nauka Tarota – moim kursie jak czytać karty Tarota. Tarot to talia 78 kart graficznych, które zostały wykorzystywane przez wieki, aby odsłonić ukryte prawdy. w ciągu ostatnich kilku lat, zainteresowanie Tarotem ogromnie wzrosło. Coraz więcej osób szuka sposobów na połączenie wewnętrznych i zewnętrznych realiów, aby mogli przeżyć swoje życie bardziej kreatywnie. Odkryli w Tarocie potężne narzędzie do rozwoju osobistego i wglądu. Jeśli jesteś ciekaw, to czytaj dalej.

Jak ten kurs działa?

Moim głównym celem tego kursu jest pokazanie, jak korzystać z kart dla siebie. Tarot może pomóc lepiej zrozumieć siebie i nauczyć się, jak pewniej wykorzystać swoje wewnętrzne zasoby. Nie musisz mieć „mocy psychicznych” do korzystania z Tarota z powodzeniem. Wszystko czego potrzebujesz to chęć uczczenia się i rozwijania swoich naturalnych zdolności intuicyjnych.

Nauka Tarota jest serią kilkunastu lekcji, które rozpoczynają się od podstaw, a następnie przemieszczają się stopniowo do bardziej szczegółowych aspektów Tarota. Możesz je przerabiać we własnym tempie. Lekcje te są nastawione na początkujących, ale doświadczeni użytkownicy Tarota znajdą także kilka przydatnych pomysłów i technik. Do każdej lekcji są ćwiczenia, które wzmacniają przedstawione pomysły. Sekcja Karty zawiera informacje na temat każdej z kart Tarota. Można odwołać się do tej sekcji, jak przejść przez lekcje, a później jak kontynuować swoją praktykę. Są to główne cechy, oczywiście, ale jest również tutaj wiele innych stron do zbadania.

Co jest potrzebne do nauki?

Jedynym prawdziwym wymogiem jest oczywiście talia Tarota. Jeśli nie masz talii, przeczytaj moje komentarze na temat zakupu swojej pierwszej talii, a następnie przeglądaj sekcję Tarot na mojej stronie internetowej. w dzisiejszych czasach istnieje wiele możliwości wyboru. Wersja on-line Nauka Tarota jest ilustrowana popularną talią Rider-Waite. To jest dobre na początek nauki, ponieważ są zdjęcia na każdej karcie, która pomagają, kiedy się uczysz. Jeśli masz już inną talię 78 kart, można używać jej do kursu. Zasady pracy Tarota są takie same bez względu na sposób korzystania. Możesz kupić talie Tarota w wielu miejscach teraz. Księgarnie często wykonują je.

Wybór pierwszej talii Tarota

Oto kilka punktów do rozważenia, jeśli wybiera się swoją pierwszą talię:

  • Wybierz talię, która sprawia, że czujesz się komfortowo i bezpiecznie, ale także jest inspiracją. Ponieważ będziesz spędzać dużo czasu ze swoimi kartami, nie chcesz wybrać talii, która uderza cię jako dziwna, nieprzyjemna lub nudna. Później możesz szukać niezwykłych wzory do wyzwań i inspiracji, które oferują, ale lepiej zacząć z jedną, która cię przyciąga. Jeśli pewna talia woła do Ciebie, idź z tą jedną!
  • Nie ma oficjalnej talii Tarota. Wzory są w wielu różnych formach, ale „standardowa” talia kart z posiada ich 78: 22 Wielkie Arkana i 56 kart Małe Arkana podzielonych na 4 kolory. Większość talii jest zbudowana na tym modelu. Powinieneś rozpoczynając trzymać się standardowej talii.
  • Wiele wzorów jest zorientowanych wokół tematu. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do nowoczesnych talii. Zazwyczaj, zdjęcia, nazwy kolorów i dane kart odzwierciedlają ten temat. Jeśli zdecydujemy się na talię z konkretnego tematu, upewnij się, że jest to ta jedna, który najbardziej Ci odpowiada i że ma trwałe odwołania.
  • Rider Waite jest prawdopodobnie najczęściej używaną talią Tarota. Karty inne oparte są na nim również. Często mają ten sam przedmiot jak Rider-Waite, ale pochodzą z różnych stylów i dzieł sztuki. Uniwersalny Waite jest zasadniczo kopią Rider-Waite, ale w bardziej miękkich kolorach i mają mniejszy kontrast. Albano-Waite ma jasne i nietypowe zabarwienie. Oto porównanie kilku talii.
  • W niektórych taliach Tarota, karty dworskie lub numerowane karty w kolorze, wszystkie posiadają unikalne sceny obrazowe. w innych taliach, te karty po prostu pokazują symbolem kolor powtarzany odpowiednią ilość razy (podobnie do zwykłych kart do gry). Niektórzy ludzie lubią te symboliczne talii, ale do uczenia się i zapamiętywania, często jest to łatwiejsze, aby były zdjęcia.
  • Niektóre nowsze wzory Tarota zostały stworzone w duchu wesołej zabawy. Oto dwa przykłady: Halloween Tarot i Dolina Krzemowa Tarot. Te wzory są zabawne, ale nie jest to najlepszy wybór dla głębszej, bardziej przemyślanej pracy z Tarotem.

Niektórzy martwią się, że praca z Tarotem wciągnie ich w praktyki okultystyczne lub utworzy konflikt z ich przekonaniami religijnymi. Moje podejście do kart jest proste i naturalne. Staram się pokazać, że karty nie są ciemne i tajemnicze, ale jest to wspaniałe narzędzia do samopoznania. w rzeczywistości, mam wrażenie, że za pomocą Tarota można poszerzyć swoją duchową świadomość na wiele pozytywnych sposobów.

Inni mogą uwierzyć, że Tarot jest nienaukowy – jest zabawą w najlepsze, ale z pewnością nie należy traktować poważnie tych, którzy wiedzą lepiej. Pytam tylko, czy oddają swoją ciekawość i są gotowi do odkrywania kart z otwartym umysłem. Po tym wszystkim, że jest to prawdziwy duch przedsięwzięć naukowych!

Mam nadzieję, że jesteś na tyle zaintrygowany, aby spróbować tego kursu. Jeśli nadal nie jesteś pewien, przeczytaj Lekcję 1. Myślę, że znajdziesz w Kursie Tarota ciekawe co najmniej narzędzie, którego szukaliśmy, aby rozwijać swój niezrealizowany potencjał. Miłej zabawy i powodzenia!

Udostępnij na: