Talia kart Tarota

Talia kart Tarota, zwykle 78 kart, jest podzielona na dwie oddzielne kategorie: główną i mniejszą (arkana od łacińskiego znaczenia zamkniętego lub tajnego). Istnieje 21 pojedynczych kart, określanych jako atuty i karta Głupca w Major Arcana.

Minor Arcana ma 56 kart składających się z 10 kart ponumerowanych od asa do dziesięciu w czterech różnych kolorach. W tradycyjnej talii kart do talii, do kolorów należą pałki, różdżki, pręty lub klepki; kubki, miecze i monety, dyski lub pentakle. Ponadto, w talii Tarota znajdują się cztery karty dworskie lub karty twarzy, w tym Giermek, Królowa, Rycerz i Król w każdym z czterech kolorów.

Jedną z najciekawszych kart w talii Tarota jest Głupiec. Reprezentuje zarówno liczbę 22, jak i zero. Dwadzieścia dwa kończy cykl lub podróż Major Arcana, podczas gdy zero reprezentuje boga siły, symbol naszego nieograniczonego potencjału. Krąg zatem nie ma końca, ale trwa nadal i jest symbolem Boga i nieskończoności. Jasne słońce nad Głupcem jest oznaką energii, która topi śnieg w górach, przynosząc życie i pokarm ludziom poniżej.
Karta ta ma większe znaczenie w talii Tarota, na przykład worek reprezentujący wspomnienia, orzeł za aspiracje, biała róża za czystość i pies symbolizujący ostateczny przebieg ewolucji.

Karta numer dwa, Magik, oznacza świadomy umysł lub zdolność kontrolowania z góry, co następuje poniżej za pomocą różdżki, kubka, miecza i monet. Myśli namiętności i pożądania są kontrolowane przez mądrość i czystość Magika.

Najwyższa Kapłanka, podświadomy umysł, odzwierciedla równowagę lub bezstronność między światłymi i ciemnymi filarami, dwoma przeciwieństwami mężczyzny i kobiety. Jej wiedza i doświadczenie zapewniają właściwy i najmądrzejszy sposób działania w związku między świadomością a podświadomością.

Starszą wersją Maga jest Cesarz, władca, który kontroluje system niezbędny do efektywnego zarządzania myślami i pragnieniami.

Cesarzowa w talii Tarota jest po prostu wskazówką czasu. Przedstawia 12 znaków zodiaku, wskaźnik, że ostatecznie wszystkie myśli i aspiracje staną się rzeczywistością.

Kolejną interesującą kartą w talii Tarota jest Hierofant, nauczyciel lub nasza wewnętrzna jaźń. Hierofant podejmuje decyzje w oparciu o rozum i intuicję, które zgromadził w cyklu życia poprzez doświadczenie i mądrość.

Karta „Kochankowie” symbolizuje związki i partnerów, kompatybilność mężczyzn i kobiet. W tej karcie kobieta jest podświadomością, mężczyzna jest świadomym umysłem, a anioł ponad nimi reprezentuje nadświadomość. Z czasem kobieta zyskuje mądrość i inspirację, aby dać związek, podnosząc go do poziomu duchowego. Ponad fizyczny lub materialistyczny świat.

Nasza wola jest kontrolowana przez siłę i napędzana przez Rydwan.

Pustelnik może być uważany za stwórcę; stoi samotnie nad resztą po prostu dzięki swojej mądrości i sukcesowi. Latarnia, którą trzyma, oferuje oświecenie tym, którzy pójdą w jego ślady.

Koło Fortuny ujawnia nam, kim naprawdę jesteśmy, a Sprawiedliwość koryguje błędy naszej przeszłości i czyni je słusznymi.

Wisielec jest do góry nogami, tak jak inni widzą nas w przeciwieństwie do tego, jakimi naprawdę jesteśmy.

W cyklu życia Tarot zawiera kartę Śmierci, ponieważ śmierć musi dotrzeć do wszystkich. Jednak znaczenie Śmierci w kartach Tarota to przemiana i odrodzenie świadomości na wyższy poziom.

Karta Umiarkowania przedstawia anioła, jedną nogą w wodzie i jedną na ziemi. Podobnie jak w przypadku Najwyższej Kapłanki, ona również równoważy mądrość i introspekcję z pragnieniem i wątpliwościami, dodatkowo wzmacniając związek między świadomością i podświadomością.

Karta Diabła symbolizuje kłamstwa i nieporozumienia, które możemy napotkać podczas naszej podróży.

Ostatecznie jednak osiągniemy Wieżę za pomocą błyskawicy, co oznacza, że ​​osiągnęliśmy prawdziwą wiedzę i zrozumienie.

Gwiazda, często przedstawianą jako kobieta, która bierze z puli wiedzy i przekazuje to, czego nauczyła się pięciu zmysłom człowieka.

Karta Księżyca reprezentuje naszą duchową ewolucję od stworzenia do stwórcy.

Karty Tarota również podkreślają znaczenie Słońca dla światła i energii oraz osąd potrzebny do zrozumienia związku między uniwersalną świadomością człowieka i ludzkości.

Ostatnią kartą w Major Arcana jest Świat, który reprezentuje nasze miejsce w niekończącym się cyklu życia, w relacji do niezmiennego Wszechświata.

Cztery kolory Minor Arcana przedstawiają różne materialne aspekty życia, a liczby, interpretowane przez numerologię, wskazują siłę wibracji w każdej karcie.

W kolorze różdżek widzimy królestwo ducha, idei, ambicji i wzrostu w ogniach, klubach i kreatywnych kartach.

Nasze pragnienia i uczucia, nie pozornie oczywiste, odbijają się w kolorze filiżanek na pamięć, emocji i wody.

W kolorze mieczy, pik, powietrza i intelektu karty symbolizują walki o urzeczywistnienie pomysłów.

Ostateczny pożądany rezultat znajduje się w kolorze pentakli, gdzie diamenty i ziemia stanowią zakończenie połączenia między świadomym a podświadomym.

Istnieje wiele rodzajów talii kart Tarota, w różnych stylach, kształtach i liczbach; jednak ich interpretacja jest zasadniczo taka sama w każdej talii. Odczyt kart Tarota może okazać się fascynujący w studiowaniu. Tarot zapewnia świetną pogoń za okultystą lub jeśli wierzysz w coś nadprzyrodzonego, lub jeśli po prostu jesteś ciekawy życia i jego wzlotów i upadków oraz takich aspektów jak miłość, kariera i sukces. Jeśli szukasz wglądu w przeszłość, teraźniejszość lub przyszłość, być może znajdziesz to w talii kart Tarota.

Udostępnij na: