Mag, Kuglarz

01_magMag, inaczej Kuglarz – karta tarota należąca do Arkanów Wielkich. Oznaczana numerem I.

Wygląd

Karta maga przedstawia mężczyznę w średnim wieku. W jednej z rąk trzyma różdżkę – oznaczenie jednego z dworów Małych Arkan. Mag stoi za stołem, na którym znajdują się przedmioty przedstawiające pozostałe trzy kolory Arkan Małych: sztylet (lub miecz), kielich (lub kubek do gry) oraz kilka monet lub pentakl. Często kapelusz Maga jest rysowany w formie znaku (nieskończoność).

 • Akcja
 • Świadomość
 • Koncentracja
 • Moc

DZIAŁANIA

 • podejmowanie działań: wykorzystanie swoich talentów; robi to, co musi być zrobione; realizuje swój potencjał; co prawdziwe, co jest możliwe; realizacja planów; tworzenie i osiąganie magicznych rezultatów
 • działając świadomie: bada znane sytuacje; rozumie intencje; potwierdza swoje motywacje; wie, co robić i&nmsp;dlaczego
 • koncentrując: koncentrując się na celach; działa rzetelnie; jest całkowicie oddany; działa siłą swojej woli; uczucie koncentracji;
 • Moc przeżywa: kreatywność; ma duży wpływ; ma witalność; zdolność tworzenia cudów; działa pod napięciem; odczuwanie energiczne.

Przeciwieństwo Karty: kilka możliwości

 • Kapłanka – nieaktywność, intuicja, dostęp do nieświadomości
 • Wisielec – zawieszenie akcji, nie działanie
 • Siódemka Pucharów – brak ostrości i zaangażowania
 • Czwórka Mieczy – odpoczywa spokojnie, magazynowanie energii
 • Ósemka Mieczy – zdezorientowany i niepewny, bezsilny

Wzmocnienie Karty: kilka możliwości

 • Rydwan – skupienie, koncentracja, stanowczość
 • Dwójka Kijów – osobista moc, posiadanie dużej siły
 • Ósemka Kijów – szybkość działania, na twój ruch
 • Ósemka Monet – skupienie i koncentracja

Mag jest archetypem aktywnej, męskiej zasady – ostatecznym zdobywcą. On symbolizuje moc, by wykorzystać uniwersalne siły i wykorzystywanie ich do celów twórczych. Zobacz jego postawę na obrazie. On działa jak piorunochron – jedną ręką przedłużony do Boskiej inspiracji, drugą wskazuje na Ziemię. Oznacza to silną energię. Jego zdolności magiczne czasami pojawiają się, ponieważ jego wola pomaga mu osiągnąć to, co wydaje się być cudem.

Co sprawia, że Mag jest tak silny? Po pierwsze, nie boi się działać. On wierzy w siebie i jest gotów do wprowadzenia wszelkich zmian z wiarą w powodzenie. On także wie, co on zamierza zrobić i dlaczego. Nie zwleka, bo rozumie swoją sytuację dokładnie. Mag może skupić się z determinacją na jednym działaniu. Tak długo, jak pamięta boskie źródło swojej mocy, Mag pozostaje idealnym kanałem dla cudów.

W czytaniu, Mag oznacza, że pierwotne siły kreatywności są Twoje, że można ubiegać się o władzę i działać ze świadomością i koncentracją. Ta karta jest sygnałem do działania i należy działać już teraz, pod warunkiem, że rozumiesz dokładnie, co chcesz, i dążysz do tego.

post-ornament

Numer Maga to jeden, liczba tworzenia i indywidualności; Jego mocą jest transformacja poprzez wykorzystanie własnej woli. W jego manipulacji podstawowymi elementami we wszystkich substancjach i materiałach życia, pokazuje nam, że z założenia przyziemne może pojawić się wszystko, co ma przyjść. On może nie mieć nic z rzeczy, które u Głupca się pojawiły i kształtować je w coś, jak jeden na zero. Oczywiście jest to moc boskiego rodzaju, a prawdą jest, że Mag jest siłą o większej mocy, która nakazuje wszystkiemu z materialnego świata. Ponieważ wszystko, co widzimy w świecie fizycznym jest samą mocą. Akty, które wykonuje często mogą wydawać się magią.

Mag może wydawać się dziwnym tytułem dla kogoś, kto posiada prawdziwą moc, ponieważ słowo „mag” ma tendencję do wyczarowywania rzeczy przez iluzjonistów i uciech artystów, których moc polega na kuglarstwie i dezorientacji. Mag, jednakże jest zbliżony do iluzjonisty na wiele sposobów. On jest przekonany, o własnej umiejętności i zdolności do wytwarzania efektów, które chce. Jego prawdziwa moc pochodzi ze źródeł spoza niego, a on nie jest w stanie bez tych źródeł, jak iluzjonista zależy od ludzi „za kulisami„. Zarówno mag i Mag, jednak są tak samo ważni, aby ich moce były dane im. Bez tego daru, sama moc jest bezsilna i bezużyteczna.

Z tą siłą Mag posiada wpływ na wszystko – teorię i praktykę, logikę i emocje, myśli i działania. Prawie każdy nowoczesny wizerunek Maga zawiera jeden lub więcej symboli nieskończoności, dla określenia jego nieograniczonej władzy; wąż jedzący ogonem i Lemniskata (poziomy kształt ósemki) będą głównym wśród nich. Ta bezgraniczna moc pochodzi ze źródeł spoza jego ciała jeszcze poza jego kontrolą. I tak długo, jak Mag pamięta, że ta moc jest jego, nawet jeśli przegra wszystkie jego doczesne potęgi i umiejętności, to nigdy tak naprawdę nie może być nazwany bezsilnym. Wie, że jego moc, choć może być stonowana, to nigdy nie może być zniszczona.

Innym niemal powszechnym skojarzeniem z Magiem jest czerwono-biała kolorystyka. Ten motyw powtarza się w całym Tarocie i to jest bardzo symboliczne, że zaczyna z tą kartą, a nie z kartą Głupiec. W przypadku, gdy Głupiec był potencjałem dodatnim i ujemnym, Mag jest zdecydowanie pozytywny i negatywny. On tworzy, zachowuje; niszczy, zbawia. Jego moc jest prawdziwa, on nie tylko wie, co musi zrobić, ale on wie, jak to musi on zrobić, i dlaczego musi to robić. Potem robi. Mag przypomina nam, że sama chęć niczego nie zmieni, ale decyzja może zmienić wszystko. Chęć stworzenia jest niczym bez zdolności do tworzenia, i odwrotnie.

Gdy w rozkładzie pojawi Mag pokazuje, że jesteś gotowy, aby stać się kanałem dla władzy, jak on. Siły kreacji i destrukcji są zawsze do Waszej dyspozycji, ale teraz masz mądrość i zaufanie potrzebne do używania ich. Teraz jest czas na działanie, jeśli wiesz, co chcesz osiągnąć i dlaczego. Ponieważ uprawnienia transformacji są do Waszej dyspozycji, teraz jest właściwy czas, aby zmienić swoje pragnienia w cele, swoje myśli w czyny, swoje cele w osiągnięcia. Jeśli niedawno spotkałeś się z porażką, teraz można to zmienić, że brak zamienić w sukces tak łatwo, jak Mag zmienia ogień w wodę. Jedynymi ograniczeniami są te, które sam nakładasz na siebie.

Zewnętrze przejawy takiej mocy są tak liczne, jak są one różne, ale najczęściej zewnętrznym efektem wpływu Maga jest poddanie się i całkowite zaufanie. Uświadomienie sobie, że świat jest pod kontrolą, co inspiruje tego rodzaju zaufanie, i nie bez powodu. Więc wychodzi na świat, ustawić swój umysł, gdy jakimkolwiek celem jesteś zainteresowany, a następnie po prostu stój i patrz jak wszystko wraca na swoje miejsce pod komendę. Ostatecznie wiadomość iluzjonisty jest prosta mimo bezgranicznej i nieskończenie złożonej władzy. Twoje życie jest pod kontrolą. Twoje życie to to, co chcesz mieć. Twoje życie jest tym, co chcesz.

Udostępnij na: